Hjælp 
 
December 2018 Gå til forrige månedGå til næste måned Februar 2019
Januar 2019
DagDatoBemærkningUge
Ti11
On2 
To3 
Fr4
Trivselsundersøgelse i alle klasser:
1g i 3 modul
2g i 4 modul
3g i fællesfagstimer
 
5 
6 
Ma7
3w studievalg kl. 10.30-13.00
Besøgsdag
Frivilligt møde for 3g - Studievalg
2
Ti8
Bogkælder tilkaldeåbent (kan være i mus hus) i 4. mod.
Inkursion 1y & 2y BT, Fy, Ke kl. 8.10.11.30
Inkursion 2g Talent kl. 15.20-17.00
 
On9
Besøgsdag
 
To10
Orienteringsaften kl. 19.30
 
Fr11
2g ps/3 og 2g3g fi inkursion kl. 8.10-14.15
2g3g de inkursion kl. 8.10-12.00
 
12
Teaterøvedag
 
13 
Ma14
Skrivedag 3g EN kl. 8.10-14.10
Valgfagsorientering for 1g & 2g i 3. modul
3
Ti15
2g rejseaften & orientering om valgmuligheder kl. 19.30
Besøgsdag
Tilkaldeåbent i bogkld. - er i mus hus
 
On16 
To17
Besøgsdag
Tilkaldeåbent bogkld. i 3. mod. Er i mus hus
 
Fr18
Om- og sygefotografering kl. 9-12 (pigesalen)
Skrivedag 3g MA kl. 8.10-14.10
 
19 
20 
Ma21
3g HI inkursion kl. 8.10-14.10
Besøgsdag
4
Ti22
2g3g in og 3n in ekskursion kl. 15.00-17.30
2x Id og BI ekskursion kl. 13.00-15.15
3z eø ekskursion 11.30-15.15
Besøgsdag
 
On23
Besøgsdag
SRO-vejledning kl. 12.00-15.15.
 
To24
2g3g de ekskursion kl.11.30-16.20
Bogkælder tilkaldeåbent i 3. mod. Er i mus hus
Skrivedag 3g SA, 3mnps SA
 
Fr25
Besøgsdag
 
26 
27 
Ma28
AT emne offentliggørelse
Besøgsdag
5
Ti29
Besøgsdag
 
On30
Besøgsdag
 
To31
3g AT-brainstorm i 5. lektion
Besøgsdag
Besøgsdagscafé
 
Februar 2019
DagDatoBemærkningUge
Fr1
1s bi ekskursion 12.00-15.00
1y ke og 2z ke ekskursion kl. 13.00-16.30
3g AT workshop i 2. lektion
Skrivedag 3g FRF, KI, SP, TYF
5
2
Orienteringseftermiddag
Teaterøvedag
 
3 
Ma4
3g AT: valg af fag & emne
Jason Open indledende kampe
Regionsfinale Samfundscup
6
Ti5
2g3g in og 3n in ekskursion kl. 15.00-17.30
3g ID/1 ekskursion 12.00-14.00
Jason Open finalekampe kl. 10.30-11.30
PR-møde
 
On6
3g Ke inkursion kl. 8.10-15.15
SRO - 2g skrivedag
 
To7
SRO - 2g skrivedag
 
Fr8 
9 
10 
Ma117
Ti12 
On13 
To14 
Fr15 
16 
17 
Ma188
Ti19
3g AT-vejledning kl. 12.00-18.00
 
On20
2y bi ekskursion kl. 9.30-15.30
 
To21 
Fr22
Elevcafé
 
23 
24 
Ma25
1z bi ekskursion 12.00-15.15
3g SP-sprogrejse
9
Ti26
3g SP-sprogrejse
 
On27
1g forældrekonsultation
 
To28
2g3g in og 3n in ekskursion kl. 15.00-17.30
 
Marts 2019
DagDatoBemærkningUge
Fr1
2g TyF/1 inkursion 8.10-14.10
Gamle elevers aften
9
2
Teaterøvedag
 
3 
Ma410
Ti5
Studievalg 3g
 
On6 
To7
Terminsprøver 2mpswx Ma & 3g DA
 
Fr8
Terminsprøver 2ntxyz En
 
9 
10 
Ma11
2g studieture hele ugen
3g terminsprøver SA & BI
11
Ti12
3g terminsprøver EN
 
On13
3g terminsprøver FRF, KI, SP, TYF
 
To14
3g almindelig skoledag
 
Fr15
3g terminsprøver MA
 
16 
17 
Ma1812
Ti19
Studievalg 2s & 2z
 
On20
1g HI inkursion 8.10-13.00 & ekskursion kl. 13.00-15.15
Studievalg 2y
 
To21
2g3g in og 3n in ekskursion kl. 15.00-17.30
 
Fr22 
23 
24 
Ma2513
Ti26
3g AT-vejledning kl. 8.10-10.20
Skrivedag: 2g FrF/2 - 3 & 2g TyF/4 kl. 8.10-13.00
 
On27
3g AT-vejledning (individuel) kl. 12.00-17.00
 
To28
2g SRO-forsvar
3g AT skrivedag
 
Fr29
2g SRO-forsvar
3g AT skrivedag
 
30 
31